Ikonické logo Apple.

21. 04. 2023

Logo společnosti Apple je jedním z nejznámějších a nejikoničtějších log na světě. Podívejme se tedy na jeho historii a vývoj.

V roce 1976 se společnost Apple Computer rozhodla, že potřebuje nové logo. Původní logo zobrazovalo Isaaca Newtona sedícího pod jabloní, což mělo symbolizovat objev gravitačního zákona. Nové logo však mělo být jednodušší a modernější.

Steve Jobs a Steve Wozniak, spoluzakladatelé společnosti, se obrátili na grafika Roba Janoffa, aby vytvořil nové logo. Janoff vytvořil jednoduché, elegantní logo, které se stalo ikonou a významným symbolem společnosti.

Nové logo se skládalo z jednoduchého, kruhového tvaru s nakousnutým jablkem uprostřed. Tento design byl inspirován Newtonovým objevem gravitačního zákona, který představoval původní logo společnosti.

Logo se stalo ikonou a bylo používáno na všech produktech společnosti. V roce 1998 však společnost Apple zavedla nový design logo, který byl o něco jednodušší a modernější.

Apple logo se stalo jedním z nejznámějších log na světě. Je to ikona, která symbolizuje inovaci a kvalitu produktů společnosti. Logo je také důležitým prvkem v marketingové strategii společnosti, která se snaží vytvořit silnou značku, která vyvolává pozitivní emoce u zákazníků.

Vývoj loga společnosti Apple je příkladem toho, jak jednoduchý design může být velmi účinný a silný. Dnes je logo společnosti Apple jedním z nejznámějších a nejikoničtějších log na světě.

Ikonické logo Apple.
Modul: Blog